Ścieżka edukacyjna
Ścieżka edukacyjna przygotowana przez Port Czyste Energii przybliża mieszkańcom zależności zachodzące w gminnym systemie gospodarki odpadami i przedstawia strategię gospodarowania odpadami komunalnymi w Gdańsku w taki sposób, by odwiedzający ścieżkę mieli świadomość, że swoimi codziennymi decyzjami, m.in. takimi jak prawidłowa segregacja odpadów, mają wpływ na środowisko i biorą odpowiedzialność za jego stan.
Całość składa się z siedmiu tablic, które pozwalają zgłębić tajniki racjonalnego postępowania z odpadami, w tym właściwej segregacji, recyklingu oraz nowoczesnych metod przetwarzania odpadów.
Ścieżka edukacyjna Portu Czystej Energii, która stanęła w Parku Azaliowym przy Szkole Pozytywnej na ul. Azaliowej 18 na gdańskich Kokoszkach.
Obieg odpadów komunalnych w Gdańsku
Powstanie Portu Czystej Energii domyka obieg odpadów komunalnych w Gdańsku i regionie. Odpady to cenne surowce, z których może powstać kompost, kolejne produkty w procesie recyklingu, lub energia i ciepło z tych, które nie mogą być przetworzone w inny sposób.
